2003

آیین گرامیداشت روز درخت‌کاری و آغاز هفته منابع طبیعی، با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات اداره کل منابع طبیعی نوشهر برگزار شد.

به گزارش نوشهرآنلاین، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر در این آیین گفت: با افزایش جمعیت به تبع آن نیز بهره‌برداری از منابع طبیعی رشد یافت و شاهد گسترش تخریب ها در سال های گذشته بودیم.

وی تصریح کرد: امروز برای مقابله با تجاوز به عرصه های منابع طبیعی با جدیت اجرای قانون جامع حدنگاری 273 هزار هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی غرب مازندران به اتمام رسیده است.

سیدوجیه الله موسوی افزود: در این راستا شهرستان تنکابن نخستین شهرستان در کشور است که اجرای طرح حدنگاری در جهت مقابله با زمین خواری ، دخل و تصرف به اراضی ملی به طور کامل به اتمام رسیده است و در این هفته نیز طی جشنی اسناد تک برگی آن صادر می شود.

وی با اشاره به اتمام اجرای طرح حدنگاری در شهرستان نوشهر و رامسر گفت: در صورت اعتبار لازم در سال 97 اجرای طرح حدنگاری در 50 درصد عرصه های حوزه غرب مازندران به اتمام خواهد رسید.

موسوی همچنین اولویت بعدی این اداره را آزاد سازی اراضی ساحلی عنوان کرد و اظهار داشت: تاکنون ۴۴۱ هزار متر مربع اراضی ساحلی در 144 کیلومتر حوزه اراضی ساحلی غرب مازندران که 80 درصد است آزاد سازی شده است.

وی تصریح کرد: مابقی سواحل نیز با تامین اعتبار 50 میلیارد ریالی و تجهیزاتی همچون لودر، بیل مکانیکی و کامیون در سال آینده آزاد خواهد شد.

در این مراسم اعلام شد 600 هزار اصله نهال سوزنی و پهن برگ در هفته منابع طبیعی در بین مردم غرب مازندران توزیع خواهد شد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به روند احیای سالانه ۲ هزار هکتار از جنگل های این استان گفت: ۵۰ سال زمان نیاز است تا تخریب های 50 سال گذشته جنگل های مازندران احیا شود.

عزیزالله شهیدی فر اظهار داشت: این درحالی است که تراکم پوشش جنگلی نیز امروز نسبت به سال های گذشته کاهش یافته و نیازمند توجه ویژه در زمینه بازسازی، احیا و اصلاح جنگل های موجود نیز هستیم.

شهیدی فر ادامه داد: در نیم قرن گذشته ساخت و سازها و افزایش عرصه های زراعی کاهش عرصه های منابع طبیعی را به همراه داشته است.

وی خواستار نگاه و برنامه ریزی دلسوزانه ملی و استانی برای حفظ عرصه های منابع طبیعی مازندران به ویژه جنگل های هیرکانی شد.

در پایان این آیین، حاضران، تعدادی نهال در محوطه حوزه علمیه شهید بهشتی نوشهر غرس کردند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

در آستانه استقبال از سه شهید گمنام در نوشهر

میهمانی لاله‌ها ‏+ فیلم

در آستانه استقبال از سه شهید گمنام در نوشهر پایگاه خبری نوشهرآنلاین کلیپی با عنوان " میهمانی لاله‌ها" آماده کرده است.

یادداشت ویژه

هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر