2003

آیین گرامیداشت روز درخت‌کاری و آغاز هفته منابع طبیعی، با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات اداره کل منابع طبیعی نوشهر برگزار شد.

به گزارش نوشهرآنلاین، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر در این آیین گفت: با افزایش جمعیت به تبع آن نیز بهره‌برداری از منابع طبیعی رشد یافت و شاهد گسترش تخریب ها در سال های گذشته بودیم.

وی تصریح کرد: امروز برای مقابله با تجاوز به عرصه های منابع طبیعی با جدیت اجرای قانون جامع حدنگاری 273 هزار هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی غرب مازندران به اتمام رسیده است.

سیدوجیه الله موسوی افزود: در این راستا شهرستان تنکابن نخستین شهرستان در کشور است که اجرای طرح حدنگاری در جهت مقابله با زمین خواری ، دخل و تصرف به اراضی ملی به طور کامل به اتمام رسیده است و در این هفته نیز طی جشنی اسناد تک برگی آن صادر می شود.

وی با اشاره به اتمام اجرای طرح حدنگاری در شهرستان نوشهر و رامسر گفت: در صورت اعتبار لازم در سال 97 اجرای طرح حدنگاری در 50 درصد عرصه های حوزه غرب مازندران به اتمام خواهد رسید.

موسوی همچنین اولویت بعدی این اداره را آزاد سازی اراضی ساحلی عنوان کرد و اظهار داشت: تاکنون ۴۴۱ هزار متر مربع اراضی ساحلی در 144 کیلومتر حوزه اراضی ساحلی غرب مازندران که 80 درصد است آزاد سازی شده است.

وی تصریح کرد: مابقی سواحل نیز با تامین اعتبار 50 میلیارد ریالی و تجهیزاتی همچون لودر، بیل مکانیکی و کامیون در سال آینده آزاد خواهد شد.

در این مراسم اعلام شد 600 هزار اصله نهال سوزنی و پهن برگ در هفته منابع طبیعی در بین مردم غرب مازندران توزیع خواهد شد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به روند احیای سالانه ۲ هزار هکتار از جنگل های این استان گفت: ۵۰ سال زمان نیاز است تا تخریب های 50 سال گذشته جنگل های مازندران احیا شود.

عزیزالله شهیدی فر اظهار داشت: این درحالی است که تراکم پوشش جنگلی نیز امروز نسبت به سال های گذشته کاهش یافته و نیازمند توجه ویژه در زمینه بازسازی، احیا و اصلاح جنگل های موجود نیز هستیم.

شهیدی فر ادامه داد: در نیم قرن گذشته ساخت و سازها و افزایش عرصه های زراعی کاهش عرصه های منابع طبیعی را به همراه داشته است.

وی خواستار نگاه و برنامه ریزی دلسوزانه ملی و استانی برای حفظ عرصه های منابع طبیعی مازندران به ویژه جنگل های هیرکانی شد.

در پایان این آیین، حاضران، تعدادی نهال در محوطه حوزه علمیه شهید بهشتی نوشهر غرس کردند.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟یادداشت/ به مناسبت هفته هلال احمر؛

هلال احمر، نسیم رحمت برای نیازمندان

محبت هلال احمر همچو نسیم ملایمی بر نیازمندان می‌وزد و واقعیتی است که همه به تحسین آن ‏می‌پردازند، شاید دستشان خالی باشد، به حقشان نرسند و بهترین ایام تعطیلات درگیر ‏کار باشند، اما مصمم و با انگیزه در انجام ماموریت‌های محوله به راه خود ادامه می‌دهند.‏یادداشت/

به تبلیغ و ترویج برجام خاتمه دهید!

دو سال پیش که برجام را دولت پذیرفت، قرار بود همه تحریم های ظالمانه برداشته شود، اما اکنون نه تنها تحریم ها برداشته نشده است بلکه روز به روز بر آن افزوده می شود.بازی های بومی و محلی نوشهر