2003

بخشدار مرکزی نوشهر گفت: روستاهای بخش مرکزی نوشهر آماده پذیرائی از گردشگران نوروزی با تمام امکانات و ظرفیت‌ها ‏است. ‏

به گزارش نوشهرآنلاین، مصدق آزادیان بخشدار مرکزی نوشهر طی گفت‌وگویی درباره اقدامات انجام‌شده در بخش مرکزی نوشهر برای پذیرائی از گردشگران نوروزی در ایام تعطیلات نوروز، اظهار کرد: در آستانه نوروز بخش مرکزی نوشهر در سایه تلاش عبدالصمد صفرنژاد فرماندار نوشهر و تعامل شوراها، دهیاران بخش مرکزی و مجموعه بخشداری آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی است.

وی گفت: برای خدمات‌رسانی بهتر به گردشگران گردهمایی با حضور شوراها و دهیاران در بخشداری برگزار شد و پاکسازی محور و روستاها، ایجاد فضای سبز و درختکاری، متوقف‌کردن حفاری‌ها، کشیک شوراها و کارکنان دهیاری، بیس‌ریزی مسیر روستاها و افزایش ماشین‌های زباله در دستور کار قرار گرفت.

آزادیان با بیان اینکه بخش مرکزی نوشهر در ایام تعطیلات نوروزی میزبان بیش از 30هزار خانوار خوش‌نشین است، گفت: به دهیاری‌ها جهت پاک‌سازی و پیگیری برنامه‌‌های نوروزی تاکید شده تا همه تلاش مضاعف در ایام نوروزی داشته باشند.

وی به آمادگی بخش مرکزی برای میزبانی از گردشگران نوروزی اشاره کرد و یادآور شد: در بخش خدمات آب، برق و گاز هم با مسوولان مربوطه گفت و گو شده که در این ایام با مشکلی مواجه نشویم.

بخشدار مرکزی نوشهر با اشاره به اینکه تلاش خواهیم کرد که نسبت به سال گذشته خدمات‌رسانی بهتری در بخش مرکزی نوشهر انجام شود، تصریح کرد: اعضای شورای بخش و بخشداری، شوراها و کارکنان دهیاری در این ایام جهت خدمات‌رسانی مطلوب به گردشگران کشیک هستند.

وی یادآور شد: به دهیاران بخش مرکزی در خصوص برپائی نمایشگاه در ایام تعطیلات نوروزی اعلام شد که بر اساس توانمندی روستاهای خود نمایشگاه‌های صنایع دستی و غذاهای بومی و محلی برای گردشگران در ایام نوروز برپا نمایند، زیرا برپائی این‌گونه نمایشگاه‌ها ضمن ایجاد اشتغال‌زایی و درآمد برای روستاییان، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های روستاییان شناسایی شده و اوقات فراغت گردشگران نیز فراهم می‌شود.

آزادیان در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح عملکرد یازده ماهه بخشداری مرکزی نوشهر پرداخت و تعداد جلسات در یازده ماهه سال 96 را 163 جلسه عنوان کرد و گفت: در مجموع 163 جلسه با 858 مصوبه برگزار شدکه از این تعداد 797 مصوبه اجرا و 51 مصوبه اجرا نشده است.

وی با اشاره به اینکه در سال،96 هفت جلسه کمیسیون ماده 99 برگزار شد، خاطرنشان کرد: 743 پرونده در کمیسیون مطرح شد که برای 637 پرونده رأی صادر شد و 106 پرونده نیز منجر به رأی نشد.

بخشدار مرکزی نوشهر ادامه داد: مبلغ کل جریمه‌ها 68میلیارد و 159میلیون و 209هزار و 900 ریال بوده است.

این مسئول تعداد پروانه‌های صادرشده در یازده ماهه سال 1396 در بخش مرکزی نوشهر را 779 جلد پروانه نام برد و اظهار کرد: در دهستان خیرودکنار 344جلد پروانه، در دهستان بلده کجور 255 جلد پروانه و در دهستان کالج نیز 180 جلد پروانه صادر شده که با تعامل، همکاری و تلاش شوراها و دهیاران و مجموعه بخشداری بوده است.

آزادیان تعداد ملاقات کنندگان در روزهای سه شنبه با بخشدار را یک‌هزار و 848 نفر عنوان کرد و گفت: یک‌هزار و 120 نفرکار اداری، 661 نفر در خصوص صدور مجوز و 67 نفر هم تقاضای مساعدت مالی داشتند که در مجموع حدود 8 هزار نفرمراجعه کننده به بخشداری داشتیم که 6 هزار نفر کار اداری ، یک‌هزار و 100 نفر در بحث مجوزات و 900 نفر هم مساعدت در مورد تغییر کاربری و ... داشتند.

وی در بحث صورت جلسات ارسالی شوراها به بخشداری هم یادآور شد: از شروع کار شوراهای دوره پنجم تذکر داده شد که مصوبات را به بخشداری ارسال نمایند و کمیته انطباق با حضور سه عضو بخشداری مرکزی، نماینده قوه قضائیه و نماینده شورای شهرستان در جهت بررسی مصوبات شوراها و تطبیق آن با قانون تشکیل شد.

گفتنی است شهرستان نوشهر با وسعتی برابر 1717کیلومتر مربع از شمال به دریای خزر، جنوب به سلسله جبال البرز، شرق به شهرستان نور و غرب به شهرستان چالوس متصل است. وسعت بخش مركزي 4/531 كيلومتر مربع مساحت دهستان بلده كجور 2/199كيلومتر مربع، مساحت دهستان خيرودكنار 2/256 كيلومتر مربع و مساحت دهستان كالج 76 كيلومتر مربع است.

شایان ذکر است جمعيت بخش مرکزی شهرستان نوشهر طبق آمار سرشماری عمومی نفوس و مسكن سال 1395 دارای سه دهستان و 57 آبادی به طول نزدیک به 50 کیلومتر که 52 هزار و 502 خانوار بومی، خوش‌نشین و جمعیتی معادل 159 هزار و 688 نفر را درخود جای داده است.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

بازی آغوزکا

در مازندران بازی‌های متنوعی با گردو انجام می‌شود که از آن می‌توان به اَتا بَزِن همه ره بَیر و چونه‌کا آغوز نام برد که در کجور رواج دارد.