2003

امام جمعه نوشهر با اشاره به آتش‌سوزی‌های اخیر جنگل‌های منطقه، گفت: حفظ منابع طبیعی نیازمند امکانات و تحهیزات مجهز است.

به گزارش نوشهرآنلاین، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های این هفته نمازجمعه نوشهر به دوازدهم فروردین، روز جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: این روز به فرموده امام راحل، از بزرگ‌ترین اعیاد ملی و مذهبی است زیرا در این روز مدل و ساختار حکومت آینده ایران با آرای مردم مشخص شد.

وی بر ضرورت گرامی داشت این روز توسط همه آحاد مردم تاکید و اظهار کرد: در 12 فروردین، برای اولین‌بار در دنیا یک نظام حکومتی اسلامی و دینی مطرح شد و مشخص شد رأی مردم اهمیت ویژه‌ای دارد.

امام جمعه نوشهر 12 فروردین را روز استقرار و تثبیت نظام جمهوری اسلامی و مردم‌سالاری دینی نام برد و از ادارات به ویژه شهرداری خواست تا با نصب بنر و فضاسازی شهری این روز را گرامی بدارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آتش‌سوزی‌های اخیر جنگل‌های منطقه اشاره کرد و گفت: قطعاً عامل این آتش‌سوزی‌ها انسانی است، بنابراین نیاز است تا مردم و قرق‌بانان مراقبت‌های لازم را داشته باشند تا این حوادث تکرار نشود.

مشایخ ضمن انتقاد از کمبود تجهیزات و امکانات برای اطفای حریق، با بیان اینکه حفظ منابع طبیعی نیازمند امکانات و تحهیزات مجهز است، از تمام کسانی که در اطفای حریق آتش‌سوزی اخیر روستای کهنه‌ده کمک کردند قدردانی کرد.

وی در مورد روز 13 فروردین، روز طبیعت، یادآور شد: در این روز، باید برای حفظ طبیعت اقدام شود و میراثی را که از گذشتگان به دست ما رسیده را به درستی به نسل جدید انتقال دهیم.

امام جمعه نوشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه این روز همزمان با وفات حضرت زینب(س) است، ضرورت دارد حرمت این بانوی بزرگ اسلام حفظ شود.

وی همچنین با توجه به فرارسیدن ایام اعتکاف، این ایام را فرصتی برای خلوت‌کردن و دوستی با خدا بیان کرد و گفت: اعتکاف یکی از رویش‌های بزرگ اسلام است.

مشایخ در پایان با بیان اینکه اعتکاف، نوعی ریاضت و خودسازی معنوی است که باعث تکامل روحی و معنویانسان می‌شود، اظهار امیدواری کرد که جوانان بیشتری در این مراسم معنوی شرکت کنند.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

بازی آغوزکا

در مازندران بازی‌های متنوعی با گردو انجام می‌شود که از آن می‌توان به اَتا بَزِن همه ره بَیر و چونه‌کا آغوز نام برد که در کجور رواج دارد.