2003

استاندار مازندران گفت: امسال استقبال مردم از سفرهای نوروزی بی‌نظیر بود و ۳۱ درصد افزایش حضور مسافر را در استان داشتیم.

به گزارش نوشهر آنلاین محمد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: امسال استقبال مردم از سفرهای نوروزی بی‌نظیر بود و ۳۱ درصد افزایش حضور مسافر را در استان داشتیم.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز سال 97 مسافران زیادی به مازندران سفر کردند، افزود: بیش از 14 میلیون نفرشب اقامت در استان ثبت شد و این حکایت از آن است که در این استان بیشتر از مواردی که در خانه‌ها حضور یافتند، استان مازندران مقام نخست جذب مسافر را در کشور کسب کرد که باعث افتخار ماست میزبان مسافران نوروزی در استان هستیم.

استاندار مازندران بیان کرد: برای نوروز ستادهای سفر در شهرستان با ریاست فرمانداران و نیز در استان با ریاست استانداری و شخص معاون عمرانی مدیریت شد و این ستادها کاملا فعال بودند، نیروهای انتظامی، هلال احمر، اورژانس و تعزیرات حکومتی نیز نظارت بر فعالیت‌های مختلف را در این ایام انجام دادند.

این مسئول یادآور شد: مسافران که به مازندران سفر می‌کنند باید رعایت بهداشت محیط زیست را انجام دهند و نباید زباله‌ها را در طبیعت رها کنند.

اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: خواهشی که از مردم داریم این است که در جنگل آتش روشن نکنند چراکه با روشن کردن آتش با وزش باد، آتش گسترش می‌یابد و به مناطق صعب‌العبور می‌رود که حتی با بالگرد در هنگام مه‌آلود، قابل خاموش کردن نیست.

وی گفت: در اوایل ایام نوروز در منطقه کجور بود که متاسفانه با روشن کردن آتش توسط مسافران این منطقه آنش افروخته شد و چهار روز اطفاء این آتش طول کشید که توسط اهالی و ماموران آتش‌نشانی مهار شد.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

چاله‌کا

هر وقت که جوانان و بزرگترها فرصت داشته باشند این بازی انجام می‌شود ، حتی در فصل زمستان اگر زمین مناسب باشد هم می‌توان بازی کرد، معمولاً برای هر گروهی 15 دقیقه وقت لازم است.