2003

یگان موشکی یمن یک فروند موشک بالستیک «بدر 1» به سوی فرودگاه «جیزان» شلیک کرد.

به گزارش نوشهر آنلاین ، نیروی موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، چهارشنبه شب، یک فروند موشک بالستیک از نوع «بدر 1» به سوی فرودگاه جیزان در عمق خاک عربستان سعودی، شلیک کرد.

به نوشته پایگاه خبری یمنی «متابعات»؛ یک منبع در یگان موشکی یمن، اعلام کرد که چند ساعت پس از شلیک یک فروند موشک بدر 1 به سوی نیروگاه برق در «نجران» یک فروند موشک از همین توع به سوی فرودگاه جیزان شلیک شد که با دقت به هدف مورد نظر اصابت کرد.

شامگاه دیروز؛ ارتش یمن همچنین یک فروند پهپاد پیشرفته آمریکا را در جنوب غرب یمن سرنگون کرد.پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پهپاد «ام کیو 9» را در آسمان استان الحُدیده هدف قرار داد و آن را ساقط کرد.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در واکنش به تداوم حملات و تجاوز چندین ساله ائتلاف سعودی - آمریکایی به مناطق مختلف یمن، مناطق مختلف در خاک عربستان  بویژه تاسیسات نفتی آن و فرودگاه‌ها را هدف قرار می‌دهند و این مساله از بُعد اقتصادی فراتر از بُعد نظامی آن برای عربستان نگران‌‏کننده است.

«صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن اخیرا تاکید کرده است که سال 2018 میلادی سال موشک باران عربستان خواهد بود تا متجاوز سعودی دست از حملات خود بردارد.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر