2003

استاندار مازندران گفت: اراضی کشاورزی استان ما به اندازه کافی با مصرف سموم آلوده شده است و از سازمان زمین‌شناسی درخواست کردیم که تحقیقات زمین‌شناسی پزشکی را در دستور کار خود قرار دهند و در فروردین ماه برای آنها پروژه تعریف شده است.

به گزارش نوشهر آنلاین ، محمد اسلامی پیش از ظهر امروز در نخستین همایش راهبردهای مدیریت منابع آب و چالش‌های زیست محیطی در دانشگاه کشاورزی ساری اظهار کرد: امنیت غذایی ما به آلودگی آب و خاک نباید بیش از این مورد تهدید قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه پژوهش‌های ما برگرفته از دغدغه ما باشد، تصریح کرد: از دانشگاه کشاورزی انتظار داریم که آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی را در تامین طرح‌های پژوهشی کمک کنند.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: مباحث زیست محیطی ما جز بخش‌های است که به عنوان سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنیم.

این مسئول یادآور شد: اراضی کشاورزی استان ما به اندازه کافی با مصرف سموم آلوده شده است و از سازمان زمین شناسی درخواست کردیم که تحقیقات زمین شناسی پزشکی را در دستور کار خود قرار دهند و در فروردین ماه برای آنها پروژه تعریف شده است.

اسلامی با اعلام اینکه فناوری زیستی و بایوتکنولوژی نباید جز موارد ویترینی باشد، گفت: این تحقیقات باید به صورت کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در استان مازندران پژوهش و برنامه‌ریزی را در راستای اصلاح رفتار و آب و خاک در اولویت قرار دادیم و مورد حمایت قرار می‌دهیم.

استاندار مازندران ادامه داد: اساتید و محققان با انگیزه کارشان را به خوبی انجام دهند و رئیس  دانشگاه کشاورزی نسبت به حمایت طرح‎ها اقدام کند.

اسلامی گفت: سیاست ما توسعه پایدار است و این رویه در استان به صورت جدی پیگیری می‌شود.

معاون حقوقی و استان‌های مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این همایش اظهار کرد: آب به عنوان یک منبع چالش است که در نزاع‌های سطح دنیا مطرح است.

سیدهادی حسینی با اعلام اینکه موضوع آب به عنوان چالش جدی مطرح است، گفت: معتقد هستیم که برخی از نزاع‌ها بر سر آب است.

وی با اعلام اینکه مازندران قدمت زیادی در حوزه آب‌بندان دارد، گفت: در شهرهای مختلف استان مازندران کشاورزان بدون اینکه مثل امروز بیل وکلنگی داشته باشند در آب‌بندان‌های 300 هکتاری آب را جمع کردند.

این مسئول با اعلام اینکه دولت امکان کمک به مردم برای لایروبی آب‌بندان‌ها ندارد، گفت: امروز آه سردی می‌توان کشید که نتوانستیم آب‌بندان‌های استان را حفظ کنیم.

حسینی ادامه داد: در حوزه فرهنگ‌سازی اقدامات مناسبی انجام نشده است، پیوست فرهنگی در پروژه‌های عمرانی ما فراموش شده است و امروز که به این نتیجه رسیدیم که فرهنگ موثر بر زندگی است باید این حساسیت‌ها جدی گرفته شود.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/ به مناسبت هفته هلال احمر؛

هلال احمر، نسیم رحمت برای نیازمندان

محبت هلال احمر همچو نسیم ملایمی بر نیازمندان می‌وزد و واقعیتی است که همه به تحسین آن ‏می‌پردازند، شاید دستشان خالی باشد، به حقشان نرسند و بهترین ایام تعطیلات درگیر ‏کار باشند، اما مصمم و با انگیزه در انجام ماموریت‌های محوله به راه خود ادامه می‌دهند.‏یادداشت/

به تبلیغ و ترویج برجام خاتمه دهید!

دو سال پیش که برجام را دولت پذیرفت، قرار بود همه تحریم های ظالمانه برداشته شود، اما اکنون نه تنها تحریم ها برداشته نشده است بلکه روز به روز بر آن افزوده می شود.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر