2003

استاندار مازندران گفت: اراضی کشاورزی استان ما به اندازه کافی با مصرف سموم آلوده شده است و از سازمان زمین‌شناسی درخواست کردیم که تحقیقات زمین‌شناسی پزشکی را در دستور کار خود قرار دهند و در فروردین ماه برای آنها پروژه تعریف شده است.

به گزارش نوشهر آنلاین ، محمد اسلامی پیش از ظهر امروز در نخستین همایش راهبردهای مدیریت منابع آب و چالش‌های زیست محیطی در دانشگاه کشاورزی ساری اظهار کرد: امنیت غذایی ما به آلودگی آب و خاک نباید بیش از این مورد تهدید قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه پژوهش‌های ما برگرفته از دغدغه ما باشد، تصریح کرد: از دانشگاه کشاورزی انتظار داریم که آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی را در تامین طرح‌های پژوهشی کمک کنند.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: مباحث زیست محیطی ما جز بخش‌های است که به عنوان سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنیم.

این مسئول یادآور شد: اراضی کشاورزی استان ما به اندازه کافی با مصرف سموم آلوده شده است و از سازمان زمین شناسی درخواست کردیم که تحقیقات زمین شناسی پزشکی را در دستور کار خود قرار دهند و در فروردین ماه برای آنها پروژه تعریف شده است.

اسلامی با اعلام اینکه فناوری زیستی و بایوتکنولوژی نباید جز موارد ویترینی باشد، گفت: این تحقیقات باید به صورت کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در استان مازندران پژوهش و برنامه‌ریزی را در راستای اصلاح رفتار و آب و خاک در اولویت قرار دادیم و مورد حمایت قرار می‌دهیم.

استاندار مازندران ادامه داد: اساتید و محققان با انگیزه کارشان را به خوبی انجام دهند و رئیس  دانشگاه کشاورزی نسبت به حمایت طرح‎ها اقدام کند.

اسلامی گفت: سیاست ما توسعه پایدار است و این رویه در استان به صورت جدی پیگیری می‌شود.

معاون حقوقی و استان‌های مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این همایش اظهار کرد: آب به عنوان یک منبع چالش است که در نزاع‌های سطح دنیا مطرح است.

سیدهادی حسینی با اعلام اینکه موضوع آب به عنوان چالش جدی مطرح است، گفت: معتقد هستیم که برخی از نزاع‌ها بر سر آب است.

وی با اعلام اینکه مازندران قدمت زیادی در حوزه آب‌بندان دارد، گفت: در شهرهای مختلف استان مازندران کشاورزان بدون اینکه مثل امروز بیل وکلنگی داشته باشند در آب‌بندان‌های 300 هکتاری آب را جمع کردند.

این مسئول با اعلام اینکه دولت امکان کمک به مردم برای لایروبی آب‌بندان‌ها ندارد، گفت: امروز آه سردی می‌توان کشید که نتوانستیم آب‌بندان‌های استان را حفظ کنیم.

حسینی ادامه داد: در حوزه فرهنگ‌سازی اقدامات مناسبی انجام نشده است، پیوست فرهنگی در پروژه‌های عمرانی ما فراموش شده است و امروز که به این نتیجه رسیدیم که فرهنگ موثر بر زندگی است باید این حساسیت‌ها جدی گرفته شود.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟شهید شهر من

بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

فندوق‌کا

فندوق‌کا یکی از بازی‌های بومی و محلی مازندران است که بیش‌تر در منطقه غرب رواج دارد و افراد در هر شرایط و سنی می‌توانند این بازی را انجام دهند.