2003

امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا 4.7 دلار کاهش به 1310 دلار رسید زیرا سرمایه‌گذاران در انتظار نتیجه نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا هستند.

به گزارش نوشهر آنلاین ، امروز در بازارهای جهانی هر اونس طلا با 4.7 دلار کاهش به قیمت 1310 دلار و 20 سنت معامله شد.

قیمت فلز زرد امروز در کمترین زمان 1309.9 دلار و در بیشترین زمان 1313.10 دلار به فروش رفت.

قیمت این فلز گرانبها نسبت به یک ماه گذشته 14.8 دلار کاهش داشت اما نسبت به یک سال گذشته با 54.10 دلار افزایش همراه شد.

در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره با 7 سنت کاهش هر اونس به قیمت 16.23 دلار به فروش رفت.

فلزات پلاتینوم و پالادیوم هم کاهش‌هایی به ترتیب 3و8 دلار داشتند.

خبرگزاری رویترز نوشت: سرمایه‌گذاران در انتظار نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا هستند که آیا سرنخ‌هایی درباره افزایش نرخ بهره پیدا خواهند کرد یا نه.

طی دو روز آینده فدرال رزرو آمریکا نشستی خواهد داشت که در آن آمارهای جدید از اقتصاد این کشور را بررسی و درباره افزایش دادن یا ندادن نرخ بهره تصمیم خواهد گرفت.

در صورتی که نرخ بهره افزایش یابد قیمت طلا کاهش بیشتری خواهد داشت چرا که در این صورت قیمت طلا برای خریداران با ارزهای دیگر گران‌تر خواهد شد، تقاضا کاهش یافته و قیمت پایین‌تر خواهد آمد.

اگر چه فدرال رزرو آمریکا درباره افزایش نرخ بهره سینگال مثبتی نداده است اما سرمایه‌گذاران با توجه به آمارهای اخیر امیدوار هستند که در این جلسه سرنخ‌هایی برای افزایش نرخ بهره در جلسات آتی حاصل شود.

از سوی دیگر آمریکا معافیت تعرفه گمرکی برای برخی کشورها را برای یک ماه دیگر تمدید کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا کشورهای اروپایی مکزیک و کانادا را از اعمال تعرفه گمرکی فولاد و آلومینیوم برای یک ماه دیگر معاف کرده است.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/ به مناسبت هفته هلال احمر؛

هلال احمر، نسیم رحمت برای نیازمندان

محبت هلال احمر همچو نسیم ملایمی بر نیازمندان می‌وزد و واقعیتی است که همه به تحسین آن ‏می‌پردازند، شاید دستشان خالی باشد، به حقشان نرسند و بهترین ایام تعطیلات درگیر ‏کار باشند، اما مصمم و با انگیزه در انجام ماموریت‌های محوله به راه خود ادامه می‌دهند.‏یادداشت/

به تبلیغ و ترویج برجام خاتمه دهید!

دو سال پیش که برجام را دولت پذیرفت، قرار بود همه تحریم های ظالمانه برداشته شود، اما اکنون نه تنها تحریم ها برداشته نشده است بلکه روز به روز بر آن افزوده می شود.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر