2003

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از افتتاح بیش از 4 میلیارد تومان پروژه امدادی و عمرانی در هفته هلال احمر با هدف توسعه پایگاه‌ها و خدمات امداد و نجات در استان خبر داد.

به گزارش نوشهر آنلاین، مجتبی اکبری امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران که به مناسبت هفته هلال احمر در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: 15 تا 21 اردیبهشت‌ماه، هفته هلال احمر نامگذاری شده است و شعار اصلی سال‌‌جاری، همه جا برای همه است.

وی با بیان اینکه طی هفته هلال احمر، پروژه‌های امدادی و عمرانی در سطح استان با هدف توسعه پایگاه‌ها و خدمات امداد و نجات افتتاح می‌شود، افزود: یکی از پروژه‌های در دست بهره‌برداری طی این هفته، پایگاه کوهستانی و بین شهری لیماکده در شهرستان رامسر است که با اعتبار 350 میلیون تومانی ساخت و افتتاح می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اظهار کرد: پروژه بعدی در محور هراز، افتتاح پایگاه امداد و نجات پلور با اعتبار یک‌میلیارد و 400 میلیون تومانی است که دارای شرایط ویژه‌ای هم به لحاظ ارائه خدمات درمانی و هم ارائه خدمات اسکان است.

اکبری خاطرنشان کرد: پروژه دیگری که طی این هفته افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد مرکز کنترل عملیات استان مازندران با اعتبار 2 میلیارد تومان است که در گذشته در محدوده شهری بوده و این ساختمان جدید در محدوده برون شهری و در فرح‌آباد ساری با تلاش مدیران قبلی ساخته شد و اینک در مرحله بهره‌برداری است.

وی ادامه داد: تمام مراکز عملیاتی شهرهای استان از نقاط درون شهری خارج شده است و در بیرون شهرها همراه با اکیپ کامل و تجهیزات استقرار داده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اضافه کرد: پایگاه امداد و نجات مرحوم بیژن دفتری پدر  امداد و نجات کشور که یک مازندرانی است نیز از دیگر پروژه‌هایی است که با اعتبار 300 میلیون تومان، طی این هفته افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

اکبری کاروان سلامت و اردوهای جهادی در مناطق محروم استان را از دیگر برنامه‌های هفته هلال احمر در مازندران برشمرد و بیان کرد: مسابقات امدادی، مانورهای زلزله در مدارس استان، برپایی نمایشگاه عکس و توانمندی‌های هلال احمر، چادرهای سلامت و جذب نیروهای داوطلبانه نیز از دیگر برنامه‌هایی است که برای این هفته در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه طی این هفته، سومین سال مراسم قرعه‌کشی سفر کربلا برای داوطلبانی که طی ایام نوروز به‌صورت رایگان با این سازمان همکاری داشتند، انجام می‌شود، تصریح کرد: طی سال‌جاری، نزدیک به 4 هزار نفر در ایام نوروز با سازمان هلال احمر مازندران همکاری داشتند که این آمار، یک‌پنجم آمار اعضا و جوانان هلال احمر در کل کشور است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اضافه کرد: رونمایی از نسخه ios نرم‌افزار نجات که طی سال گذشته نسخه اندروید آن رونمایی شد، نیز طی این هفته انجام می‌شود.

اکبری در پایان از پروژه در دست اجرای ساخت 131 خانه هلال روستایی در مازندران خبر داد و گفت: تاکنون، 120 خانه هلال روستایی افتتاح و راه‌اندازی شد که 48 پایگاه، تجهیز کامل و بقیه در حال تکمیل تجهیزات است.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/ به مناسبت هفته هلال احمر؛

هلال احمر، نسیم رحمت برای نیازمندان

محبت هلال احمر همچو نسیم ملایمی بر نیازمندان می‌وزد و واقعیتی است که همه به تحسین آن ‏می‌پردازند، شاید دستشان خالی باشد، به حقشان نرسند و بهترین ایام تعطیلات درگیر ‏کار باشند، اما مصمم و با انگیزه در انجام ماموریت‌های محوله به راه خود ادامه می‌دهند.‏یادداشت/

به تبلیغ و ترویج برجام خاتمه دهید!

دو سال پیش که برجام را دولت پذیرفت، قرار بود همه تحریم های ظالمانه برداشته شود، اما اکنون نه تنها تحریم ها برداشته نشده است بلکه روز به روز بر آن افزوده می شود.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر