2003

مرکزارتباط مردمی استان مازندران در حالی هر هفته شاهد حضور یک مدیر است که نتایج آن از قبل مشخص است و مهم‌ترین جوابی که مردم پس از ارتباط تلفنی می‌گیرند، مراجعه حضوری به ادارات است.

به گزارش نوشهر آنلاین ، بعد از حضور محمد اسلامی به عنوان استاندار مازندران مرکز ارتباط مردمی 111 که در دوره حضور ربیع فلاح استاندار سابق مازندران چندان فعال نبوده است، هر هفته شاهد حضور مدیران استانی است.

پس از حضور مسئولان و مدیران کل، این بار نوبت به پاسخگویی به شهرداران رسیده است و قرار شد شهرداران استان به نوبت پاسخگوی مردم باشد.

البته اینکه مدیران استانی باید پاسخگوی مردم باشند، اقدامی به جا و شایسته است ولی مهم‌تر از پاسخگویی، اقدام و عمل است که در کمتر حضورها اینگونه اقدامات پاسخ داده می‌شود.

نکته اصلی حضور شهردار یکی از شهرهای بزرگ استان در مرکز ارتباط مردمی این است که وی پس از زمان حضورش در شهرداری، در هیچ نشست خبری با رسانه‌ها حضور نداشته است.

از سوی دیگر در شورای جدید، این شهردار کمتر پاسخگوی مطالبات و سوالات اعضای شورا بوده و اوضاع عدم پاسخگویی شهرداری و پرسنل آن، به مرحله‌ای رسیده بود که یک عضو شورای شهر اعلام کرده است که قرار است با شیوه متفاوت مسائل را پیگیری کند.

سوال اینجاست مدیری که به رسانه‌ها پاسخگو نیست، اعضای شورا از رفتار وی در عدم پاسخگویی گلایه دارند، چه طور در سامانه 111 می‌تواند پاسخگوی مردم باشد؟

در کنار مرکز 111 طرح ملاقات مردمی در استان مازندران چند سالی است که اجرا می‌شود، چرا متولیان استانی اصرار به اقدامی دارند که نتایج آن از قبل مشخص است.

مدیرانی که رو در رو پاسخگوی مردم نیستند، چه طور پشت تلفن می‌توانند دغدغه‌های مردم را حل و فصل کنند؟!

بهترین پاسخی که از اینگونه ارتباطات دریافت می‌شود، مراجعه حضوری به اداره است و جز ایجاد توقع برای مردم نتیجه دیگری ندارد.

بهتر است مسئولان استانی به جای اقدام شعاری، طرح سه‌شنبه ملاقات عمومی در مازندران را جدی بگیرند و نظارت در این بخش تقویت شود.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟شهید شهر من

بازی های بومی و محلی نوشهر