2003

نشست شورای اداری شهرستان‌های تنکابن، رامسر و عباس‌آباد که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران برگزار شد با حواشی رو به رو بوده است.

به گزارش نوشهر آنلاین ، نشست شورای اداری شهرستان‌های تنکابن، رامسر و عباس‌آباد پس از زیارت قبور مطهر شهدا، با حضور حسین‌زادگان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن برگزار شد.


درمانگاه تأمین اجتماعی تنکابن عملاً ارائه خدمات ندارد

سید امیر حسینی‌جو فرماندار ویژه تنکابن در این نشست، شهرستان تنکابن را از قدیمی‌ترین شهرستان‌های غرب استان و با سابقه طولانی در حوزه فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دانست و اظهار کرد: اهدای ۳ شهید در ۲۳ مرداد ۵۷ نشان‌دهنده همراهی، همکاری و نگرش سیاسی مردم فهیم تنکابن است و در دوران دفاع مقدس نیز شاهد حضور پرشکوه جوانان منطقه در دفاع از وطن بودیم که ۵۶۲ شهید جان خود را در این راه فدا کردند.

وی با بیان اینکه مردم تنکابن در مشارکت‌های سیاسی انتخابات در دوره‌های مختلف بالغ‌بر ۷۰ درصد مشارکت داشتند که نشان‌دهنده شور و شعور این مردم است، عنوان کرد: از سال ۹۲ تا به امروز در حوزه این شهرستان اقدامات مؤثری انجام شد، خارج از تملک و دارایی در زیرساخت‌ها حدود ۷۰۰ میلیارد تومان تا به امروز در بخش‌های مختلفی همچون آموزش‌وپرورش، راه‌سازی برق‌رسانی مخابرات، گازرسانی و... هزینه شده است.

این مسئول شهرستان تنکابن را در بخش کشاورزی صاحب‌نام دانست و خاطرنشان کرد: بالاترین میزان تولید کیوی، گل و گیاه، مرکبات، شیلات، دام و طیور در این شهرستان قرار دارد اما در حوزه اقتصادی نیاز به توجه و عزم جدی همه مسئولان است تا توسعه بیشتری به‌ویژه در حوزه گردشگری شاهد باشیم.

حسینی‌جو با اشاره به اینکه تا سال ۱۴۰۰، ۱۰۰ واحد بوم گردی در این شهرستان افتتاح می‌شود، متذکر شد: همراهی و همکاری در همه حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی در شهرستان و مقامات استانی مورد انتظار است.

وی خواسته مدیران این شهرستان را تفویض اختیار به معنای واقعی عنوان کرد و افزود: درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان به لحاظ نداشتن پزشک متخصص عملاً ارائه خدمات ندارد. در بخش راه‌سازی حدفاصل تنکابن به سمت عباس‌آباد به‌عنوان شاه‌راه شمال کشور دارای مشکلات اساسی در بحث آسفالت و روشنایی است. در خصوص آب شرب تعداد زیادی از روستاها دارای مشکل هستند.


این مسئول در ادامه بیان مشکلات این شهرستان، موضوع صدور مجوزهای معادن شن و ماسه را مطرح کرد و گفت: بعضی‌ها مجوز اخذ کردن بدون اینکه از شهرستان استعلام شود این روند باعث شده تا فرایند عمرانی شهرستان دچار تأخیر شود. مصالح این قسمت یک و نیم برابر مرکز استان قیمت دارد، نیاز است از مدیریت شهرستان در حوزه صدور مجوزها برخوردار شویم.

فرماندار ویژه تنکابن با بیان اینکه به لحاظ فاصله با مرکز استان، پلیس تخصصی فتا و شاهد و امکانات نرم‌افزاری را در حوزه انتظامی در غرب استان انتظار داریم.

وی با بیان اینکه حمایت از کشاورزان کاهش تغییر کاربری را به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: در فروش محصولات همیشه با مشکلات اساسی مواجه هستیم که باید در راستای فروش محصولات کشاورزی غرب استان توجه ویژه‌ای صورت گیرد.


*نقشه دشمن ایجاد فشارهای اقتصادی است

فرماندار عباس‌آباد نیز در این نشست با اشاره به دغدغه‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری در نامگذاری سال‌های اخیر به موضوعات اقتصادی و امسال در حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: آنچه امروز دشمنان ما به آن توجه و تأکید دارد، ایجاد فشارهای اقتصادی است. آنان کماکان گمان می‌کند از این طریق می‌تواند مردم و نظام را تسلیم کنند لذا ما باید شعار امسال را همگانی کنیم.

حق‌الله کثیری خاطرنشان کرد: امروز جامعه‌ای می‌تواند به دستاوردها، تعالی و توسعه برسد که همه مردم را درگیر آن کند و از کارشناسان پیشنهادات را دریافت کند.

این مسئول با بیان اینکه شهرستان عباس‌آباد در سال ۹۶ از ۸۲۴ سهمیه تولید شغل توانسته ۱۲ درصد رشد داشته باشد، عنوان کرد: ما در غرب مازندران سه اقلیم دریا جلگه و جنگل را داریم که برای استفاده هرچه پایدارتر از آن باید برنامه‌ریزی کنیم.


انجام ۱۰ هزار پروژه‌ در طول دوران انقلاب در رامسر

محمد آزاد فرماندار رامسر نیز با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل این شهرستان که شهره استانی و ملی دارد، اظهار کرد: اقدامات بسیار خوبی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در این شهرستان انجام شد از جمله ۱۰ هزار پروژه‌ای که در بخش‌های مختلف در طول این مدت به سرانجام رسید.

وی ظلم سطح ملی، استانی و شهرستان را نسبت به‌نظام و انقلاب، عدم بیان دستاوردها و اقدامات ارزشمند نظام به نسل جدید عنوان کرد.


تکیه کنندگان به صندلی مسئولیت باید احیاکننده دین باشند

حجت‌الاسلام سیدمصطفی محمدی امام‌جمعه عباس‌آباد در ادامه این نشست با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان بر بهره‌گیری از این ماه مبارک تأکید و اظهار کرد: ما باید احیاکننده احکام الهی باشیم به‌ویژه اینکه جز مسئول نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داریم.

وی با بیان اینکه تکیه کنندگان به صندلی مسئولیت باید احیاکننده دین باشند، متذکر شد: ما در مراسم‌های هفته معلم به‌جای اینکه اندیشه‌های شهید مطهری را بیان کنیم، آن بزرگ معلم ایران و تاریخ اسلام، به ساز و آواز و آهنگ‌های آنچنانی در همایش‌ها می‌پردازیم.

امام‌جمعه عباس‌آباد با اشاره به سخنان شهید مطهری عنوان کرد: شما باید این را زنده نگه‌دارید تا دین شمارا زنده نگه دارد. اگر دین را حفظ نکنیم و آلوده شود، می‌شود مثل داعشی که جان انسان‌ها را می‌گیرد.

این مسئول با تأکید بر اینکه نکند عملکرد و برخورد ما مردم را نسبت به‌نظام و اسلام بدبین کند، تصریح کرد: مسئولین باید جلوتر از مردم باشد اما بررسی کنید چند مسئول در مازندران در راهپیمایی ضد ترامپ شرکت کردند.


حمله رئیس آموزش‌وپرورش رامسر به امام جمعه عباس‌آباد

امینی‌نیا رئیس اداره آموزش‌وپرورش رامسر سخنان امام‌جمعه عباس‌آباد را برنتابید و با حمله به این سید بزرگوار و بهم‌زدن نظم جلسه گفت: امروز جلسه شورای اداری است اگر قرار است کسی راجب معلم صحبت کند اجازه بدید من هم به‌عنوان یک معلم صحبت کنم و گزارش دهم. حاج‌آقا محمدی امروز به‌جای اینکه در این جلسه عمومی بیاید تشکر کند، همه کارها و خدمات ما را به بازی گرفته در شورای اداری‌ای که موضوع چیز دیگری است.

بس کنید شما این حرف‌ها را...

حفظ وحدت؟! این‌همه خدمات....

ایشان خودشان یک گزارش بدهند به‌عنوان متولی فرهنگی آن شهرستان شما چه‌کار کردید؟! شما فقط یقه‌ی معلم را دارید می‌گیرید... بس کن آقا!!


نشاط اجتماعی فقط موسیقی نیست

حسین‌زادگان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران نیز بخشی از ناملایمات و نارضایتی‌های مردم را به اختلافات سیاسی جریان‌های دولت‌های مختلف مرتبط دانست و اظهار کرد: هیچ‌گاه نیامدیم کار خوب رقیب را اعلام نماییم و همواره سیاه‌نمایی ایجاد کردیم.

وی افزود: رسانه‌های مختلفی وجود دارد که امروز تیشه به ریشه نظام می‌زنند و مردم را بدبین و نارضایتی ایجاد می‌کنند.

معاون استاندار مازندران با بیان اینکه ما نتوانستیم الگوی مناسبی برای بخش‌های مختلف جامعه باشیم، یادآور شد: مردم ما مظلوم‌ترین مردم دنیا هستند ما خوب نتوانستیم از آن‌ها دفاع کنیم.

این مسئول با بیان اینکه همه زندگی سیاسی نیست و مردم مشکلات اجتماعی و اقتصادی نیز دارند، متذکر شد: اگر امروز ترامپ از برجام خارج می‌شود به این دلیل است که منافعش تأمین نشده، اگر برجام به ما در حوزه اقتصادی فشار می‌آورد وظیفه ما این است که در درون تلاش کنیم با وحدت و اتفاق‌نظر، این فشار به مردم منتقل نشود.

حسین‌زادگان در پایان گفت: در حوزه اجتماعی ما اولویت‌مان نشاط اجتماعی است یعنی تحرک اجتماعی و دوری از افسردگی نشاط اجتماعی فقط موسیقی نیست.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

فندوق‌کا

فندوق‌کا یکی از بازی‌های بومی و محلی مازندران است که بیش‌تر در منطقه غرب رواج دارد و افراد در هر شرایط و سنی می‌توانند این بازی را انجام دهند.