2003
معرفی منطقه آزاد تجاری در انتظار نظرات کارشناسی

امیرآباد به منطقه آزاد تجاری نزدیک می‌شود

طرفین دعوی بر سر منطقه آزاد تجاری اعلام کردند که به نظرات کارشناسی در ارتباط با معرفی منطقه آزاد تجاری تمکین می‌کنند و با توجه به قابلیت‌های که منطقه امیرآباد دارد به نظر می‌رسد که این نقطه از استان به زودی به عنوان منطقه آزاد تجاری معرفی می‌شود.

پس از مدت‌ها کش و قوس در ارتباط با معرفی منطقه آزاد در استان مازندران به نظر می‌رسد که پیگیری‌ها محمد اسلامی استاندار مازندران به نتیجه مطلوب رسیده است و طرف‌های متقاضی در ارتباط با منطقه آزاد مجاب شدند که با نظرات کارشناسی در ارتباط با منطقه آزاد کنار بیایند.

اما اتفاقی که این روزها افتاد بیشتر نشان می‌دهد که محمد اسلامی توانست با مطرح کردن ایجاد مناطق آزاد تجاری در منطقه نور و محمودآباد در حوزه گردشگری و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در فریدونکنار تا حدودی تنش‌ها در ارتباط با ایجاد منطقه آزاد را در استان را به صورت مناسب کاهش دهد.

دو مدعی ایجاد منطقه آزاد تجاری که بیشتر نمایندگان آنها مطرح بودند قبول کردند که پس از نظرات کارشناسی حرفی ندارند و آنچه را که کارشناسان مطرح کردند به آن پایبند هستند.

با توجه به امکانات مناسبی که بندر امیرآباد در بهشهر دارد به نظر می‌رسد تصمیمات در ارتباط با ایجاد منطقه آزاد تجاری وارد مرحله جدیدی شده است و به زودی که مدت زمان آن هم زیاد نیست و آنچه که استاندار مازندران اعلام کرده است تا پایان ماه مبارک رمضان تکلیف معرفی منطقه آزاد تجاری در استان مشخص می‌شود و مازندران صاحب منطقه آزاد می‌شود.

در معرفی منطقه آزاد تجاری تلاش‌های دولت بی‌نتیجه ماند و متولیان دولتی آنطور که محمد اسلامی اعلام کرد تصمیم در ارتباط با این جریان را به متولیان استانی واگذار کردند.

پر واضح و مبرهن است که منطقه امیرآباد به عنوان منطقه آزاد تجاری به‌زودی معرفی می‌شود و این طور که مشخص است برگ برنده جدال معرفی منطقه آزاد تجاری در اختیار استاندار و شاعری نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

پس از معرفی منطقه آزاد تجاری باید به فکر استفاده از این ظرفیت باشیم، مهم این است که پس از این مازندران می‌تواند زمینه توسعه فعالیت صادراتی خود را تقویت ببخشد یا ایجاد منطقه آزاد تجاری دروازه جدیدی دیگر برای واردات کالای خارجی را باز می‌کند.

مهم استفاده از این ظرفیت است که باید از هم اکنون برای استفاده از این ظرفیت در استان برنامه‌ریزی مدونی انجام شود.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/ به مناسبت هفته هلال احمر؛

هلال احمر، نسیم رحمت برای نیازمندان

محبت هلال احمر همچو نسیم ملایمی بر نیازمندان می‌وزد و واقعیتی است که همه به تحسین آن ‏می‌پردازند، شاید دستشان خالی باشد، به حقشان نرسند و بهترین ایام تعطیلات درگیر ‏کار باشند، اما مصمم و با انگیزه در انجام ماموریت‌های محوله به راه خود ادامه می‌دهند.‏یادداشت/

به تبلیغ و ترویج برجام خاتمه دهید!

دو سال پیش که برجام را دولت پذیرفت، قرار بود همه تحریم های ظالمانه برداشته شود، اما اکنون نه تنها تحریم ها برداشته نشده است بلکه روز به روز بر آن افزوده می شود.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر