2003
معرفی منطقه آزاد تجاری در انتظار نظرات کارشناسی

امیرآباد به منطقه آزاد تجاری نزدیک می‌شود

طرفین دعوی بر سر منطقه آزاد تجاری اعلام کردند که به نظرات کارشناسی در ارتباط با معرفی منطقه آزاد تجاری تمکین می‌کنند و با توجه به قابلیت‌های که منطقه امیرآباد دارد به نظر می‌رسد که این نقطه از استان به زودی به عنوان منطقه آزاد تجاری معرفی می‌شود.

پس از مدت‌ها کش و قوس در ارتباط با معرفی منطقه آزاد در استان مازندران به نظر می‌رسد که پیگیری‌ها محمد اسلامی استاندار مازندران به نتیجه مطلوب رسیده است و طرف‌های متقاضی در ارتباط با منطقه آزاد مجاب شدند که با نظرات کارشناسی در ارتباط با منطقه آزاد کنار بیایند.

اما اتفاقی که این روزها افتاد بیشتر نشان می‌دهد که محمد اسلامی توانست با مطرح کردن ایجاد مناطق آزاد تجاری در منطقه نور و محمودآباد در حوزه گردشگری و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در فریدونکنار تا حدودی تنش‌ها در ارتباط با ایجاد منطقه آزاد را در استان را به صورت مناسب کاهش دهد.

دو مدعی ایجاد منطقه آزاد تجاری که بیشتر نمایندگان آنها مطرح بودند قبول کردند که پس از نظرات کارشناسی حرفی ندارند و آنچه را که کارشناسان مطرح کردند به آن پایبند هستند.

با توجه به امکانات مناسبی که بندر امیرآباد در بهشهر دارد به نظر می‌رسد تصمیمات در ارتباط با ایجاد منطقه آزاد تجاری وارد مرحله جدیدی شده است و به زودی که مدت زمان آن هم زیاد نیست و آنچه که استاندار مازندران اعلام کرده است تا پایان ماه مبارک رمضان تکلیف معرفی منطقه آزاد تجاری در استان مشخص می‌شود و مازندران صاحب منطقه آزاد می‌شود.

در معرفی منطقه آزاد تجاری تلاش‌های دولت بی‌نتیجه ماند و متولیان دولتی آنطور که محمد اسلامی اعلام کرد تصمیم در ارتباط با این جریان را به متولیان استانی واگذار کردند.

پر واضح و مبرهن است که منطقه امیرآباد به عنوان منطقه آزاد تجاری به‌زودی معرفی می‌شود و این طور که مشخص است برگ برنده جدال معرفی منطقه آزاد تجاری در اختیار استاندار و شاعری نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

پس از معرفی منطقه آزاد تجاری باید به فکر استفاده از این ظرفیت باشیم، مهم این است که پس از این مازندران می‌تواند زمینه توسعه فعالیت صادراتی خود را تقویت ببخشد یا ایجاد منطقه آزاد تجاری دروازه جدیدی دیگر برای واردات کالای خارجی را باز می‌کند.

مهم استفاده از این ظرفیت است که باید از هم اکنون برای استفاده از این ظرفیت در استان برنامه‌ریزی مدونی انجام شود.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

چاله‌کا

هر وقت که جوانان و بزرگترها فرصت داشته باشند این بازی انجام می‌شود ، حتی در فصل زمستان اگر زمین مناسب باشد هم می‌توان بازی کرد، معمولاً برای هر گروهی 15 دقیقه وقت لازم است.