2003
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری خبر داد

صادرات نفتگاز از انبار نفت ساری به کشور افغانستان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت : 8 هزار تن سوخت نفتگاز از مخازن انبار نفت ساری تا اوایل تیر ماه روانه افغانستان می‌شود.

به گزارش نوشهر آنلاین ، حسینعلی طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: بر اساس خرید از بورس توسط شرکت‌های مجاز صادرات فرآورده‌های نفتی ، مجوز بارگیری روزانه نفتگاز در بازه زمانی 25 خرداد تا 6 تیر 97 به کشور افغانستان صادر شده است.

وی با بیان اینکه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری وظیفه مهیا کردن بسترهای لازم برای بارگیری نفتکش‌ها در شرایطهای متفاوت را بر عهده دارد، تصریح کرد: با آماده سازی میترهای اندازه گیری و باسکول در انبار نفت ساری براساس استاندارد آی پی ای با حضور نمایندگان اداره کل نظارت بر صادرات مواد نفتی توسط واحد مهندسی انبار نفت ساری عملیاتی شده و از دو مخزن ذخیره شده صادرات نفتگاز به افغانستان ممکن شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری از اختصاص سه سکوی بارگیری به منظور تسریع در عملیات بارگیری نفتکش‌ها خبر داد و گفت: سودآوری و ارزآوری برای کشور و بهره ‌برداری از ظرفیت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری از مزایای مهم صادرات نفتگاز به کشور افغانستان است و با این اقدام زمینه اشتغال بسیاری از رانندگان نفتکش فراهم می‌شود.

طالبی بابیان این‌که منطقه ساری انبار استراتژیک با ظرفیت ذخیره‌سازی بالای انواع فرآورده‌های نفتی را در اختیار دارد، گفت: در سال 96 حدود 10 هزارتن نفتگاز به کشورهای افغانستان و عراق از انبار نفت منطقه ساری صادر شد.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/ به مناسبت هفته هلال احمر؛

هلال احمر، نسیم رحمت برای نیازمندان

محبت هلال احمر همچو نسیم ملایمی بر نیازمندان می‌وزد و واقعیتی است که همه به تحسین آن ‏می‌پردازند، شاید دستشان خالی باشد، به حقشان نرسند و بهترین ایام تعطیلات درگیر ‏کار باشند، اما مصمم و با انگیزه در انجام ماموریت‌های محوله به راه خود ادامه می‌دهند.‏یادداشت/

به تبلیغ و ترویج برجام خاتمه دهید!

دو سال پیش که برجام را دولت پذیرفت، قرار بود همه تحریم های ظالمانه برداشته شود، اما اکنون نه تنها تحریم ها برداشته نشده است بلکه روز به روز بر آن افزوده می شود.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر