2003

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور گفت: براساس پیش بینی‌های سازمان جهاد کشاورزی انتظار می‌رود ۱۰۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان مازندرانی خریداری شود.

به گزارش نوشهر آنلاین ، سید محمد جعفری طی گفت‌وگویی اظهار کرد: خرید تضمینی گندم مازاد بر مصرف کشاورزان از امروز ۶ خرداد ماه در مازندران آغاز شد.

وی با بیان اینکه ۴۸ هزار و ۷۴۳ هکتار از زمین‌های استان امسال به کشت گندم اختصاص یافته است عنوان کرد: از این میزان ۲۵ هزار هکتار به صورت دیم و مابقی آبی است.

جعفری به نرخ خرید تضمینی گندم اشاره کرد و گفت: قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم امسال براساس ۲ درصد افت غیرمفید و ۴ درصد افت مفید ۱۳ هزار ریال تعیین شده است.

وی افزود: محموله‌های گندم فقط از کشاورزانی که نام آن‌ها در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت شده باشد خریداری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور به تعداد مراکز پیش بینی شده جهت عملیاتی کردن فرآیند خرید سال زراعی جاری اشاره کرد و ادامه داد: ۳۰ مرکز از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری برای تحویل گندم از کشاورزان استان پیش بینی و تجهیز شده است که به تناسب و براساس میزان عرضه بازگشایی می‌شود.

وی گفت: سیلوی شهید میرزاپور نکا به عنوان اولین مرکز از امروز فرآیند خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان را آغاز کرد.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/ به مناسبت هفته هلال احمر؛

هلال احمر، نسیم رحمت برای نیازمندان

محبت هلال احمر همچو نسیم ملایمی بر نیازمندان می‌وزد و واقعیتی است که همه به تحسین آن ‏می‌پردازند، شاید دستشان خالی باشد، به حقشان نرسند و بهترین ایام تعطیلات درگیر ‏کار باشند، اما مصمم و با انگیزه در انجام ماموریت‌های محوله به راه خود ادامه می‌دهند.‏یادداشت/

به تبلیغ و ترویج برجام خاتمه دهید!

دو سال پیش که برجام را دولت پذیرفت، قرار بود همه تحریم های ظالمانه برداشته شود، اما اکنون نه تنها تحریم ها برداشته نشده است بلکه روز به روز بر آن افزوده می شود.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر