2003

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به ثبت ۱۱ موقوفه جدید در سال ۹۷ در استان، گفت: احداث مسجد بیشترین نیت اوقاف را به خود اختصاص داد.

به گزارش نوشهرآنلاین، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری طی گفت‌وگویی با بیان اینکه تعداد موقوفات در سال جاری اظهار کرد: ۱۱ وقف جدید در مازندران انجام شد که بیشتر آنها در شهرستان های نوشهر و آمل بوده است.

وی ادامه داد: احداث مسجد، بیشترین موضوع موقوفات و نیات اهدا موقوفه در سال ۹۷ در دیار علویان، صورت گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان کرد: شهرستان های آمل و نوشهر هر کدام دو موقوفه و بابلسر، میاندرود، رامسر، ساری، بخش لاریجان آمل، نکا و نور هر کدام یک موقوفه در سال جدید داشتند.

وی بیان کرد: نیت های واقفین در رامسر، قرآنی و هادی شهر بابلسر، احداث مدرسه و ساری، احداث زینبیه و لاریجان آمل، جاده سازی و نکا، دارالقرآن و تربیت نیروهای قرآنی و نور، فعالیت‌های قرآنی و میاندرود، توسعه امامزاده حسن و آمل یک مورد به مسجد و در نوشهر نیز یک مورد آن به مسجد و دیگری کمک به امامزاده یحیی و فقرای مستحق آن روستا و بهداشت و قرآن است.

حیدری با اشاره به اینکه بیشترین نیات واقفان درباره عزاداری امام حسین(علیه السلام) در طی این سال ها صورت گرفت، گفت: ۱۴ هزار موقوفه و ۱۹۰ هزار رقبه و هزار و ۳۶۱ امامزاده در مازندران وجود دارند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/ به مناسبت هفته هلال احمر؛

هلال احمر، نسیم رحمت برای نیازمندان

محبت هلال احمر همچو نسیم ملایمی بر نیازمندان می‌وزد و واقعیتی است که همه به تحسین آن ‏می‌پردازند، شاید دستشان خالی باشد، به حقشان نرسند و بهترین ایام تعطیلات درگیر ‏کار باشند، اما مصمم و با انگیزه در انجام ماموریت‌های محوله به راه خود ادامه می‌دهند.‏یادداشت/

به تبلیغ و ترویج برجام خاتمه دهید!

دو سال پیش که برجام را دولت پذیرفت، قرار بود همه تحریم های ظالمانه برداشته شود، اما اکنون نه تنها تحریم ها برداشته نشده است بلکه روز به روز بر آن افزوده می شود.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر