2003

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به ثبت ۱۱ موقوفه جدید در سال ۹۷ در استان، گفت: احداث مسجد بیشترین نیت اوقاف را به خود اختصاص داد.

به گزارش نوشهرآنلاین، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری طی گفت‌وگویی با بیان اینکه تعداد موقوفات در سال جاری اظهار کرد: ۱۱ وقف جدید در مازندران انجام شد که بیشتر آنها در شهرستان های نوشهر و آمل بوده است.

وی ادامه داد: احداث مسجد، بیشترین موضوع موقوفات و نیات اهدا موقوفه در سال ۹۷ در دیار علویان، صورت گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان کرد: شهرستان های آمل و نوشهر هر کدام دو موقوفه و بابلسر، میاندرود، رامسر، ساری، بخش لاریجان آمل، نکا و نور هر کدام یک موقوفه در سال جدید داشتند.

وی بیان کرد: نیت های واقفین در رامسر، قرآنی و هادی شهر بابلسر، احداث مدرسه و ساری، احداث زینبیه و لاریجان آمل، جاده سازی و نکا، دارالقرآن و تربیت نیروهای قرآنی و نور، فعالیت‌های قرآنی و میاندرود، توسعه امامزاده حسن و آمل یک مورد به مسجد و در نوشهر نیز یک مورد آن به مسجد و دیگری کمک به امامزاده یحیی و فقرای مستحق آن روستا و بهداشت و قرآن است.

حیدری با اشاره به اینکه بیشترین نیات واقفان درباره عزاداری امام حسین(علیه السلام) در طی این سال ها صورت گرفت، گفت: ۱۴ هزار موقوفه و ۱۹۰ هزار رقبه و هزار و ۳۶۱ امامزاده در مازندران وجود دارند.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟شهید شهر من

بازی های بومی و محلی نوشهر