2003

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نوشهر از آمادگی بسیجیان نوشهری برای برگزاری رزمایش محمدرسول‌الله 2 در نوشهر خبر داد.

به گزارش نوشهرآنلاین، سرهنگ حسین جناسمی در گفت‌وگو با خبرنگار نوشهرآنلاین، با اشاره به برگزاری رزمایش سراسری" اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول‌الله 2 " در نوشهر اظهار کرد: این رزمایش با شعار "وحدت، ایستادگی و پیشرفت" از صبح روز جمعه بیست‌وسوم شهریورماه تا صبح شنبه با حضور 2 گردان نمونه بسیج در پادگان شهیدخیریان برگزار می‌شود.

وی گفت: برای این رزمایش قرارگاه تاکتیکی بیت‌المقدس در سپاه نوشهر و ستاد پشتیبانی رزمایش نیز با ریاست فرماندار و مشارکت همه مسئولین شهرستان تشکیل شد که دبیری این ستاد با سپاه است و موارد لازم مانند اخذ مجوز، فضاسازی فرهنگی در شهرستان شروع شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نوشهر برنامه‌های روز رزمایش را فراخوانی نیروها، صبحگاه مشترک باحضور اعضای شورای تامین، سازمان‌دهی نیروها، اردوکشی و استقرار گردان‌ها در نقطه تجمع، دسته‌روی، ستون‌کشی، برگزاری برنامه‌های فرهنگی، کلاس‌های بصیرتی و پدافند غیرعامل در سطح شهر نام برد و افزود: همزمان 10 گروه جهادی نوشهر نیز به مناطق حاشیه شهر برای توزیع بسته‌های حمایتی نوشت‌‌افزار ایرانی به دانش‌آموزان محروم و کم‌بضاعت اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: چندین گروه جهادی نیز از هفته گذشته در روستای انگاس برای پروژه آب‌رسانی و ساخت خانه محروم در روستای صالحان و پروژه ساماندهی زمین ورزشی کار خود را شروع کردند و یک پروژه محرومیت‌زدایی را هم در روستای فیروزکلا به پایان رساندند.

جناسمی خاطرنشان کرد: بسیج جامعه پزشکی شهرستان ویزیت رایگان و توزیع داروی رایگان را در منطقه محروم کجور انجام داده است و در حاشیه برگزاری رزمایش در روز جمعه نیز ویزیت رایگان انجام خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این رزمایش را امیدآفرینی در محرومین شهرستان، تقویت انسجام ملی و مأیوس‌سازی دشمن از تغییر در نظام بیان کرد و گفت: پیام این رزمایش این است که بسیج و سپاه در تمامی لحظات در کنار مردم خواهد بود و در حد توان سعی در برطرف‌کردن مشکلات محرومین و مستضعفین دارد و برای دفاع از انقلاب اسلامی و مبارزه با جنگ اقتصادی همواره آماده فداکاری است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نوشهر تصریح کرد: انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن وظیفه سپاه و بسیج است و پاسداری غیر محافظه‌کارانه از انقلاب اسلامی از مهم‌ترین دستاوردهای سپاه انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین است.

وی بیان کرد: دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی به‌ویژه شیطان بزرگ آمریکا تمامی توان خود را در این 40سال انقلاب اسلامی گذاشته تا نگذارد آرمان‌های انقلاب اسلامی یعنی عدالت، استقلال، آزادی و کرامت‌های انسانی، حفظ ارزش‌های اسلامی و دفاع از مظلومین عالم در جهان محقق شود.

جناسمی با اشاره به اینکه وظیفه بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حفظ مرزهای اعتقادی و مرزهای سیاسی است، یادآور شد: دشمنان در این 40 سال در دوران دفاع مقدس جنگ سخت و در فتنه 88 جنگ نیمه سخت را برنامه‌ریزی کردند که شکست خوردند و اکنون به سمت جنگ ترکیبی به آشوب‌کشیدن امنیت و آرامش کشور و مهم‌تر از همه جنگ اقتصادی روی‌آوردند تا با فشار و تحریم باعث براندازی انقلاب اسلامی شوند.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

فندوق‌کا

فندوق‌کا یکی از بازی‌های بومی و محلی مازندران است که بیش‌تر در منطقه غرب رواج دارد و افراد در هر شرایط و سنی می‌توانند این بازی را انجام دهند.