2003

اعتقاد ما بر این است اگر جوانان بسیجی دیده شوند و تفکر بسیجی رشد پیدا کند و درک کنیم از تمام مشکلات سخت امروزه که مردم دارند می توانیم عبور می کنیم.

به گزارش نوشهرآنلاین،به مناسبت روز بسیج اجتماع با شکوه بسیجیان و مردم با حضور مسئولین محترم شهری و استانی،فرماندهان سپاه،امام جمعه، اعضای شورای شهر،فرماندار و مسئولین شهرستان برپا و مراسمی در قالب سخنرانی فرمانده سپاه نوشهر سرهنگ جناسمی، سخنرانی جانشین سپاه کربلایی استان سرهنگ رضایی، تجلیل از خانواده های شهدای بسیجی نوشهر، تجلیل از جانباز بسیجی، رژه پیاده گردان امام حسین(ع)، رژه دانش آموزان بسیجی نمونه، رژه خواهران بسیجی و رژه موتوری گردان امام علی (ع) اجرا گردید.

قسمتی از سخرانی جناب سرهنگ جناسمی فرمانده سپاه نوشهر:
امروز پنج آذر سالروز تشکیل بسیج به دستور بنیانگذار انقلاب را گرامی میداریم برخی برنامه هایی که در این هفته انجام گرفت:
امسال بالغ بر ۳۵۰ برنامه در کل هفته ی بسیج اجرا کردیم، ۳۰ مورد سبد کالا، ۳۵ کارگاه عفاف و حجاب، ۱۰۰ گشت محله محور، افتتاح ۴ طرح عمرانی و ساخت ۳۰ منزل مسکونی برای محرومین
با شعار ما توانسته ایم موفق به انجام این مهم شده ایم و همچنین با همین اقتدار توانستیم توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.

بخشی از سخنرانی سرهنگ رضایی جانشین سپاه کربلایی استان:
بسیج ضمن اینکه محصول و دستاورد انقلاب است از عوامل اصلی پیشرونده و پیشرفت انقلاب اسلامی هم هست.
ما تا به امسال از گردنه های سختی عبور کردیم، اگر حضور آگاهانه بسیج نبود گذشتن از این گردنه های سخت دشمن بسیار سخت بود، اگر بسیج به موقع و سریع در صحنه حضور پیدا نمیکرد کار خیلی سخت می شد.
در زمان جنگ ملت استکبار متحد شده بودند برای صدمه به انقلاب ما، توانمندی ارتش عراق داشت و براش ایجاد کرده بودند و امکاناتی که دنیای شرق و غرب در اختیار ارتش عراق قرار داده بودند، حتی بعضی از مجامع بین المللی که باید بی طرف باشند از عراق حمایت کردند، اما بسیج با ورود و حضور خود در عرصه دفاع همه چیز را به نفع انقلاب اسلامی تمام کرد؛
فتنه هشتاد و هشت نیز از گردنه های سخت انقلاب بود، که دشمن دندادن تیز کرده بود و بسیاری از کشورهای غرب به این فتنه امید بسته بودند به ریشه کن کردن انقلاب اسلامی؛ بسیج با حضور به موقع آتش این فتنه را خاموش کرد.
رسیدن به انرژی هسته ای کار بسیار سختی بود در اوج تحریم و اوج فشارهایی که بر علیه انقلاب اسلامی وجود داشت جوانان بسیجی با تفکر انقلابی موفق به دستیابی به انرژی هسته ای شدند؛ و ما امروزه می توانیم از انرژی هسته ای استفاده کنیم.
تامین امنیت پایدار کار بسیار سختی ست در این شرایطی که نا امنی در ملت های این منطقه وجود دارد و ملت های مسلمان را تهدید می کند اما ما در کشور ایران امنیت وجود دارد.
خیلی از دشمنان تلاش می کنند امنیت را از ما بگیرند اما الحمدالله این امنیت برقرار خواهد بود که حاصل زحمات تمام نیروهای مسلح ماست؛ ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه انقلاب اسلامی، نیروهای انقلابی و امنیتی اما همه ی این نیروها با بهره برداری از فرهنگ بسیجی تلاش میکنند و همه اینان بسیجی هستند.
امروز در زمینه های مختلف پیشرفت کردیم همه در سایه ی تفکرات بسیجی ست.
به جرات میتوانیم بگوییم در دنیا تنها کشور مستقل دنیا هستیم که قبل از انقلاب نبود و اما الان به این مهم رسیدیم که حاصل تفکر بسیجی ست.
اگر فرهنگ بسیج و تفکر بسیجی و بصیرت و روحیه ی انقلابی بسیج نبود ما به این عرصه دست پیدا نمی کردیم.
فرهنگ بسیجی یعنی ایمان، معنویت، اعتقاد به خدا، اعتماد به خدا و هر کسی به خدا اعتماد کند پیروز میدان خواهد بود.
فرهنگ بسیحی یعنی غیرت، یعنی تعصب؛ بسیجی به دین و مردم و فرهنگ خودش غیرت دارد.
امروز ادعا و حرف ما این است هرکس بخواهد به درستی به مردم خدمت کند و خدمت بدون منت داشته باشد حتی اگر عضو بسیج نباشد بسیجی ست و خداروشکر تفکر بسیجی کم نداریم.
بسیج امروز به اندازه ی طول و عرض جغرافیای ایران است.
امروز هم اعتقاد ما بر این است اگر جوانان بسیجی دیده شوند و تفکر بسیجی رشد پیدا کند و درک کنیم از تمام مشکلات سخت امروزه که مردم دارند می توانیم عبور می کنیم.
حلال مشکلات این مملکت جوانان بسیجی ما هستند.
در انتهای مراسم رژه های پراقتدار گردان پیاده ی امام حسین (ع)، رژه ی گردان موتوری امام علی (ع) و رژه ی بسیج دانش آموزان نمونه و گردان بسیجی خواهران نمونه و همچنین رزمایش نمایشی بسیج با سناریوی گروگان گیری خاتمه بخش همایش با شکوه بسیج بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

بازی آغوزکا

در مازندران بازی‌های متنوعی با گردو انجام می‌شود که از آن می‌توان به اَتا بَزِن همه ره بَیر و چونه‌کا آغوز نام برد که در کجور رواج دارد.