• 12-09-1397, 11:25
  • کد خبر : 78039
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران
  • اخبار » نوشهر
2003

پیش بینی می‌شود ۶۰ هزار تن مرکبات امسال در باغ‌های نوشهر تولید شود.

حسن پور مقدم  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر از پیش بینی برداشت ۶۰ هزارتن مرکبات در شهرستان نوشهر در امسال خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود امسال با عملکرد ۲۰ تن پرتقال و ۳۰ تن نارنگی درهر هکتار، ۴۸ هزار تن پرتقال و ۱۲ هزار تن نارنگی از باغ های نوشهر برداشت شود.

وی افزود: شهرستان نوشهر دارای دو  هزار و ۸۰۰ هکتار باغ مرکبات است که سطح باغات مثمر پرتقال دو هزار و ۴۰۰ هکتار و نارنگی ۴۰۰ هکتار است و بیش از یک هزار و ۸۰۰ باغدار در این حرفه مشغول به کار هستند.

حسن پور گفت: به منظور افزایش سطح علمی بهره برداران با هماهنگی مراکز جهاد کشاورزی و اداره آموزش ترویج این شهرستان کلاس‌های آموزشی ترویجی و سایت الگویی مرکبات در زمینه روش‌های نوین پرورش مرکبات، آفات، بیماری‎ها و تغذیه مرکبات در شهرستان نوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ م

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر