2003

رئیس راهنمایی و رانندگی نوشهر ، دوربین ثبت تخلفات رانندگی در سطح شهر مشکل ثبت تخلف مسافربران شخصی را حل خواهد کرد.

به گزارش نوشهر آنلاین؛ صبح امروز به مناسبت گرامیداشت روز ملی حمل و نقل همایشی در سالن سینما شقایق نوشهر برپا گردید.
در این همایش خانم جمیله هاشمی به نمایندگی از شورای شهر و جناب علی امانی شهردار نوشهر همچنین آقای هاشمی عضو هیئت مدیره تاکسیرانی نوشهر و جناب سرهنگ حسین اسحاقی ریاست راهنمایی و رانندگی نوشهر به سخنرانی پرداختند.

سخنان خانم جمیله هاشمی:
برای حل یک مشکل موجود در قشری از جامعه باید به سراغ آنان که دچار این مشکل هستند رفت؛ بنابراین تقاضای من از شهردار این است؛ در اولین فرصت جلسه ای جهت رفع مشکلات هفت محور حمل و نقل شهری با نمایندگان این محورها برگزار گردد. چرا که آنان که درگیر این مشکلات هستند معمولا بهترین راه حل ها را بابت خروج از آن مشکل دارند.

هاشمی عضو هیئت مدیره تاکسیرانی:
علیرغم تلاش های مهندس متاجی مدیر عامل سازمان حمل و نقل نوشهر در خصوص برخورد با مسافربران غیر مجاز و غیر بومی نیروهای انتظامی ازعان دارند هیچگونه دستوری در خصوص برخورد با این متخلفان از سوی مقامات مربوطه چون فرمانداری ندارند؛ و تنها عمل متوقف کردن و جریمه ی خودروی متخلفان با آنان برخورد می شود در صورتی که این امر موجب جلوگیری از تخلفات رانندگان غیربومی و غیر مجاز نمی شود.
مشکل بعدی حدود سیصد و سیزده دستگاه تاکسی در خط نوشهر_چالوس و حدود سیصد دستگاه خودروی مسافربر در روستاهای کناره حضور دارند؛ اما با این وجود دو شرکت در میدان آزادی مستقر شده و در قالب تاکسی های اسپات و ماکسیم فعالیت دارند که به نوعی بلای جان رانندگان تاکسی شده اند، از شما مسئولین تقاضای رسیدگی و برخورد با اینان را داریم.

علی امانی شهردار نوشهر:
رانندگان تاکسی بخش اعظم خاطرات مردم هستند، چرا که از کودکی با این عزیزان برخورد داریم و این عزیزان را میبینیم.
از اعضای شورای شهر بابت برگزاری جلسات منظم در خصوص رسیدگی به امورات حمل و نقل شهری کمال تشکر را دارم؛ ماحصل این جلسات تصمیمات و دستوراتی بوده که در امور شهری گنجانده شده و اثرات مثبت آنها را خواهیم دید.
در سالهای اخیر شاهد اتفاقات خوبی در اقتصاد کشور نبودیم. این امر می طلبد یک حلقه ی متحده تشکیل دهیم، به نحوی که بر مشکلات غلبه کنیم.
سوال من از هیئت مدیره ی تاکسیرانی شهری؛ چرا با داشتن حدود دویست تاکسی تنها هفتاد یا هشتاد راننده عضو تعاونی تاکسیرانان هستند؟ این موضوع نیاز به ریشه یابی دارد و باید حلقه متحده تشکیل شود.
 در این خصوص حتی در شورا مطرح شد تعاونی ها در صورت تمایل ادغام شوند و یا تعداد تعداد تعاونی ها زیاد شود، حتی امکاناتی در این مورد قائل شوید. از جناب متاجی درخواست دارم در بودجه سال نود و هشت که پیشبینی می کنند؛ جاذبه هایی را برای ورود رانندگان به تعاونی ها ببینند.
بابت همکاری و خدمت رسانی شورای شهر و شهرداری هرچند دیر و کوچک اما اولین قدم را برداشتند؛ کاری که در کل استان تنها دو شهر موفق به انجام و دریافت لاستیک های تعاونی با نرخ دولتی شدند که فعلا برای خودروهای سمند و پراید با نرخ صد هزار تومان کمتر از قیمت بازار به تاکسی داران نوشهر عرضه می شود.

امانی همچنین در خصوص روانسازی ترافیک شهری افزود: با همت اهالی منطقه فردوسی جنوبی و همت شورای شهر به زودی این خیابان به کمربندی متصل می شود؛ حدود چهار هزار و پانصد متر مربع زمین توسط اهالی با اختیار خودشان و به صورت رایگان بابت انجام این امر واگذار شد.
امیدواریم با سرعت بخشیدن به امر ساخت این راه، شاید کمکی به رفت و آمد و دسترسی ماشین های آتشنشانی به سطح شهر را داشته باشیم، همچنین پیشرفتی برای خود منطقه فردوسی جنوبی باشد.

حسین اسحاقی رئیس راهنمایی و رانندگی نوشهر: در حال حاضر هشت دوربین ثبت تخلفات رانندگی در سطح شهر نصب شده اما هنوز راه اندازی نگشته؛ از جناب امانی درخواست داریم در صورت امکان و با توجه به بالا رفتن هزینه های راه اندازی مساعدتی به ما داشته باشند که با راه اندازی این هشت دوربین مشکل ثبت تخلف مسافربران شخصی هم حل خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

چاله‌کا

هر وقت که جوانان و بزرگترها فرصت داشته باشند این بازی انجام می‌شود ، حتی در فصل زمستان اگر زمین مناسب باشد هم می‌توان بازی کرد، معمولاً برای هر گروهی 15 دقیقه وقت لازم است.