2003

عبدالصمد صفرنژاد گفت: ۴۷ پروژه به مناسبت دهه فجر در شهرستان افتتاح و کلنگزنی می شود و برای ۶۲ نفر اشتغال ایجاد می کند.

 عبدالصمد صفرنژاد در نشست با خبرنگاران به مناسبت دهه فجر با اشاره به تشکیل ستاد چله انقلاب اسلامی و با محوریت امام جمعه در شهرستان اظهار داشت: علی رغم تحریم های اعمال شده، اقدامات خوبی برای توسعه در شهرستان صورت گرفته است.

 

وی افزود: در دهه فجر امسال ۴۵ پروژه در قالب های مختلف با اعتبار ۷۲ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید و این طرح ها برای ۵۵ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می کند.

 

وی با اشاره به آغاز اجرای دو پروژه با اعتبار ۵۲ میلیارد ریال ایام دهه فجر ادامه داد: این طرح ها نیز برای ۱۰ نفر شغل ایجاد می کند.

 

صرفرنژاد کل اعتبار عمرانی سال جاری را ۴۷ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: این اعتبار در قالب تملک دارایی استانی، سه درصد درآمد نفت، قانون متوازن، خسارات سیل و اعتبارات ملی توزیع و تقسیم شده است.

 

فرماندار نوشهر شمار پروژه های نیمه تمام را در دهه فجر سال ۹۶ حدود ۱۸۶ پروژه عنوان کرد و گفت: برخی از این پروژه ها مربوط به ۱۷ سال قبل بوده است و تعدادی از این طرح ها تاکنون تکمیل و بهره برداری شده است.

 

صفرنژاد، استادیوم شهدای نوشهر را از جمله پروژه های دهه فجر برشمرد و گفت: ساخت این استادیوم به پایان رسیده و عمده این پروژه در قالب سفر مقام معظم رهبری تکمیل و احداث شده و برای ساخت آن ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

 

فرماندار نوشهر، ظرفیت استادیوم نوشهر را پنج هزار نفر بیان کرد و گفت: آبرسانی روستای آبندانک با ۵۷۰ میلیون تومان اعتبار، مخزن ۳۰۰ مترمکعبی ایستگاه پمپاژ، هتل سه ستاره، اقامتگاه بومگردی، اصلاح و بهینه سازی برق از جمله پروژه ها به شمار می رود. 

 

وی احداث زیرگذر سی سنگان و موسی آباد، ساختمان اداری صنعت و معدن، دامداری گوساله پرواری کشک، آزمایشگاه خاک شناسی نوشهر، مرکز خدمات جامع سلامت کجور، بخش عفونی ایزوله منفی بیمارستان نوشهر از دیگر طرح های دهه فجر است.

مهر/

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر