2003

مردم تهران پس فردا (26خردادماه ) با حضور در مراسم تشییع 175 شهید غواص و 100 شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس با آرمان های شهیدان تجدید پیمان می کنند.

به گزارش نوشهرآنلاین، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه ای از ملت همیشه در صحنه و شهید پرور تهران دعوت کرد تا در ایام پایانی ماه شعبان و در آستانه فرارسیدن ماه رمضان، با حضور گسترده خود در مراسم وداع و تشییع پیکر پاک و مطهر شهیدان تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس، بار دیگر با آرمان های شهدا و امام شهیدان تجدید میثاق کنند.

در این اطلاعیه آمده است: تشییع 270 شهید تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع مقدس برروی دستان مردم شهید پرور و شعارهای ضد استکباری، سه شنبه 26 خرداد مصادف با پنجاهمین سالگرد شهادت سربازان اسلام و پیشگامان مبارزه با آمریکا انجام می شود.

مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر 270 شهید تازه تفحص شده پس فردا(سه شنبه) از ساعت 16 از میدان بهارستان به سوی معراج شهدای تهران در خیابان بهشت انجام خواهد شد.

مسیر تشییع پیکر این شهیدان گمنام از میدان بهارستان (مقابل درب غربی مجلس شورای اسلامی ایران)، خیابان شهید مصطفی خمینی، چهار راه سرچشمه، خیابان امیرکبیر، میدان امام خمینی(ره)، خیابان امام خمینی (ره)، خیابان شهید فیاض بخش، خیابان وحدت اسلامی، خیابان بهشت به سمت معراج شهدا خواهد بود.

این مراسم مصادف با سالروز شهادت چهار تن از سربازان اسلام و پیشگامان مبارزه با استکبار و کاپیتولاسیون آمریکا، یعنی شهیدان محمد بخارایی، محمدصادق امانی، رضا صفارهرندی و مرتضی نیک نژاد برگزار می شود.

بر اساس این گزارش مراسم شب وداع دانشجویی فردا شب (دوشنبه) با حضور پیکرهای مطهر20 تن از شهیدان تازه تفحص شده در مسجد دانشگاه تهران به همت بسیج دانشجویی برگزار می شود.

سردار سرتیپ پاسدار سیدمحمد باقرزاده اواخر اردیبهشت ماه از کشف 270 شهید تازه تفحص شده در در مرز شلمچه خبر داد و گفت: 175 شهید متعلق به غواصان عملیات کربلای 4 است که با دستان بسته به شهادت رسیدند و زمانی که پیکرهای مطهر این شهدا کشف شد، هیچ جراحتی نداشتند و متوجه شدیم که آنها زنده به گور شدند

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح گفت: پیکرهای مطهر پنج شهید در منطقه فاو، 175 شهید در منطقه ابوفلوس، هشت شهید در شلمچه، 21 شهید در مجنون، 40 شهید در شرق دجله و جاده خندق و 21 شهید در منطقه زبیدات کشف شد.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

بازی آغوزکا

در مازندران بازی‌های متنوعی با گردو انجام می‌شود که از آن می‌توان به اَتا بَزِن همه ره بَیر و چونه‌کا آغوز نام برد که در کجور رواج دارد.