سردار شهید قربانعلی شیخ خیریانکد مشخصات شهید :
نام و نام خانودادگی:
سردار شهید قربانعلی شیخ خیریان
محل شهادت:
سراب - مهران
تاریخ شهادت:
1365/04/13
میزان تحصیلات:
دیپلم
شغل:
اداری: پاسدار(آموزش نظامی)(7سال) - قبل از سپاه: کشاورزی میکرد
تاریخ اعزام:
- 22/5/59 2- 6/10/60 3- 13/11/64
محل اعزام:
نوشهر
اعزام کننده:
سپاه
منطقه خدمت:
کردستان
مسئولیت:
مربی آموزش(بررسی پاسداران اعزامی)، مسئول آموزش، مدیریت( مسئول تحقیقات نظامی)
مدت حضور:
9 ماه
نام عملیات:
عملیات کربلای1
علت شهادت:
اصابت تیر مستقیم به سر
علائم شناسایی:
جسم شهید
نام گلزار:
خیرسر
وصیتنامه:

** قسمتی از وصیت نامه شهید

 
همانطورى که خانواده‌هاى شهدا و یتیمان شهدا و مظلومان دنیا به ما نظاره مى‌کنند که کى رزمندگان به کربلا مى‌رسند. نه تنها شهداى انقلاب ایران بلکه تمامى شهدا و انبیاء و امامان و مظلومان و آزادمردان تاریخ بشریت؛ زهراى مرضیه، زینب کبرى بر ما چشم دوخته‌اند و دعا مى‌کنند و راضى هستند که انقلاب ما به دست امام زمان مهدى موعود(عج) ناجى بشریت برسد.
 
پس اى انسان اى آزاده منتظر چه هستى. یقین و باور کن تا خدا بارورش بگرداند براى حقانیت و اسلامیت انقلابمان همین بس که جنایتکاران شرق و غرب از بدو پیروزى انقلاب تاکنون ما را لحظه‌اى به خودمان نگذاشتند و همیشه به عناوین مختلف سد راهمان بودند. همین بس که امام زمان(عج) به ما نظر دارد و خدا حامى ماست و خون شهدا پشتوانه و عزت ماست. اى مسلمان از مرگ نهراس که مرگ با عزت بالاترین کمال است.
 
اى مسلمانان، اى فرزندان آدم، اى برادران و خواهران ایرانى مگر شما ماجراى کوفیان را نمى‌دانید مگر شما صحنه کربلا را مجسم ندارید. مگر شما نبودید که آرزو مى‌کردید در صحراى کربلا حامى امام حسین(ع)باشید ...... پس چرا نظاره مى‌کنید. مگر شما کوفیان را که خون خدا را ریختند ننگ ندارید آیا مى‌خواهید که آیندگان بر شما ننگ بدارند؟ چرا فرصت را براى دشمن غنیمت مى‌دهید. به خدا دیر مى‌شود.


جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر